Arlaviškių pažintinis takas

Savaitgalį praūžė Adventur 2017 paroda. Buvo minčių joje apsilankyti. Skaitydama ekstra Kūtvėlos reportažą iš įvykio vietos ir gerdama rytinę kavą svarsčiau eiti ar ne, tačiau kojų pramankštinimas gryname ore nugalėjo, todėl pasižmonėjimas Litexpo atidėtas iki knygų mugės. Pasivaikščiojimo tikslas – Arlaviškių pažintinis takas (Kadagių slėnis), 2016 m. išrinktas gražiausiu pažintiniu taku. Pažintinis takas yra Kauno marių regioniniame parke, Arlaviškių botaniniame draustinyje.

Šitą taką jau kuris laikas buvau nusižiūrėjusi kaip must see objektą. Aišku, reikėtų čia važiuoti vasarą, tačiau žiema suteikia savo šarmo bet kuriam takui gamtoje. Nuo Vilniaus iki Kauno ne taip ir toli. Teko girdėti, kad kai kurie vilniečiai kamščiuose praleidžia daugiau laiko. Net kava nespėjo visiškai atšalti. O kur kava, ten turi būti ir spurgų. Automagistralės Vilnius-Kaunas (A1) 81 km yra kavinė Ąžuolas. Čia visuomet perku spurgų. Kito maisto neteko ragauti, internete apie šią kavinę tiek blogų, tiek gerų atsiliepimų galima rasti, bet spurgos man patinka.

Norint pasiekti Arlaviškes reikia pervažiuoti į kitą Kauno marių/Nemuno krantą. Deja, tiltas per Kauno HE uždarytas, todėl tenka daryti lanką per miestą, kas prideda vieną kitą papildomą kilometrą, bet ne jų skaičiuoti atvažiavom. Artėjant prie Arlaviškių pasirodo viena kita nuoroda, rodanti kad Kadagių slėnis artėja, tačiau pagrindinė nuoroda nuo kelio arba per daug susilieja su aplinka ir lieka nepastebėta, todėl pasigrožėjus Kruonio HAE nuo Nemuno kranto ir apsisukus, kelio tenka pasiklausti.

_IGP0010
Kruonio HAE nuo Nemuno/marių kranto
_IGP0009
Žiemiški vaizdai

Arlaviškių pažintinis takas nėra ilgas, bet pagal lankytojų skaičių šeštadienio popietę galima teigti, kad tai labai populiari vieta. Tako ilgis 1,3 km, iš kurių 500 m išklota lentelėmis. Likusioji tako dalis eina per mišką.  Take įrengti stendai, suoliukai, laipteliai. Tokiu oru gana slidu, todėl vietomis buvo gana sudėtinga eiti, tačiau tikrai verta. Nuo tako atsiveria Kauno marių /Nemuno kraštovaizdis. Ilgai galima grožėtis kadagiais apaugusiu šlaitu ir atsiveriančiu Kauno marių kraštovaizdžiu.

_IGP0014
Puikus kraštovaizdis
_IGP0016
Vaizdas į Nemuną nuo Arlaviškių pažintinio tako

_IGP0018

_IGP0021

_IGP0022
Arlaviškių pažintinis takas
_IGP0026
Laiptukai
_IGP0028
Atodanga
_IGP0031
Ledinė upė

_IGP0034

_IGP0036
Kibkit žuvelės…
_IGP0037
Dar vieni laiptai
_IGP0038
Medžių alėja

Parašykite komentarą