Kelionė į Rygą – pasiruošimas ir planavimas (arba viskas ekspromtu)

Vaizdas į Rygos senamiestį
Vaizdas į Rygos senamiestį

Nuvažiuoti kelioms dienoms į Rygą norėjau gana seniai. Kovo pradžioje kaip tik pasitaikė galimybė tai padaryti. Iš kalendoriaus jau kuris laikas yra išnykę ilgieji savaitgaliai, tačiau kovo 11-oji antradienį leido šiek tiek paimprovizuoti. Kokią savaitę prieš gavau pasiūlymą iš draugo – o gal važiuojam į Rygą? – ir niekaip negalėjau jam atsispirti. Pasiėmiau pirmadienį atostogų  ir valio – ilgasis savaitgalis.

Iš trumpos įžangos tikriausiai supratote, kad ši trumpa kelionė – faktiškai neplanuota. Iš kitos pusės, o ką čia planuoti. Internete gausu jau sudarytų ir išbandytų maršrutų. Tik rinkis. Apie Rygą gausu informacijos Latvia travel tinklapyje.  Čia galima atsisiųsti įvairių brošiūrų, supažindinančių su lankomiausiais objektais. Planuojantiems aplankyti Latvijos sostinę 2014 metais reikėtų atkreipti dėmesį į skiltį Riga 2014: 2014 metais Ryga yra paskelbta Europos kultūros sostine, todėl šia proga vyksta daug įvairių renginių.

Kelionę planavome su dviem nakvynėmis. Lankytinų objektų maršruto beveik nesusidariau. Pasiskaičiau šiek tiek informacijos apie kai kuriuos objektus ir mintyse pasidėjau į „noriu pamatyti“ lentynėlę. Žvelgiant į situaciją pozityviai, galiu pasidžiaugti, jog pavyko atrasti naują frazę, kuri skamba taip: mano kojos manęs nekenčia. Dėl kartais padriko besiblaškymo po senamiestį susidarė įspūdis, kad vaikšto me ratais. Greičiausiai tai nebuvo tik įspūdis, nes kojos nuovargį pajuto iš tikrųjų.

Kadangi kol kas neturime automobilio, kaip transporto priemonę pasirinkome autobusą. Gaila, kad į Rygą nevažiuoja keleivinis traukinys. Teko šiek tiek girdėti, kad vyksta svarstymai ir diskusijos dėl maršruto Vilnius – Ryga, tačiau šiandien tenka naudotis autobusu. Vienu aspektu mums pasisekė. Ieškodami autobusų bilietų internete radome akciją, siūlomą Ecolines. Kelionė į vieną pusę kainavo tik 25 Lt. Taigi už bilietus pirmyn ir atgal dviem asmenims sumokėjome 100 Lt. Papratai bilietas į Rygą kainuoja apie 50-60 Lt, priklausomai nuo vežėjo.  

Kita žingsnis viešbučio rezervacija. Čia mums pasitarnavo Booking.com tinklapis. Dvi nakvynės 4 žvaigždučių viešbutyje su pusryčiais mums kainavo apie 300 Lt (90 Eur).      Negaliu vertinti daug tai, ar mažai, tačiau kaina pasirodė visai patraukti ir įkandama. Vaizdas į Rygos senamiestį pro viešbučio langą taip pat turi savo žavesio.  Apsistoję buvome Islande Hotel. Apie patį viešbutį susidarė šiek tiek dviprasmiška nuomonė. Iš vienos pusės kaip ir nieko netrūko ir skųstis nėra kuo, tačiau nežinau ar čia norėčiau grįžti dar kartą, nes jaučiasi aplaidumas. Kambariai švarūs, tačiau dėmės ant kilimo ir nuskalbtų užuolaidų atrodo neskaniai.

Vaizdas pro viešbučio langą (saulėtekis)
Vaizdas pro viešbučio langą (saulėtekis)

Kaip ten bebūtų, kelionė į Rygą man patiko. Buvo ir chaoso ir netikėtų atradimų, apie kuriuos papasakosiu tolimesniuose įrašuose.

Smagaus skaitymo!

Parašykite komentarą